Avokati serb: Dyshja Vuçiq-Vulin janë organizatorët e padiskutueshëm të sulmit terrorist në Kosovë

Avokati nga Beogradi, Çedomir Stojkoviq, ka thënë se nuk ka asnjë dyshim se presidenti serb Aleksandar Vuçiq dhe shefi i BIA-s, Aleksandar Vulin ishin organizatorët e sulmit terrorist në veri të Kosovës. Avokati serb tha se Bojan Mijaliloviç – truproja i drejtorit të BIA-s, Aleksandar Vulin, u vra të dielën teksa po organizonte skenarin Donbas& […]

Historiani serb: Kisha Ortodokse Serbe në Kosovë dhe BeH, është strehë për kriminelët e terroristët

“Roli i Kishës Ortodokse Serbe në ngjarjet tragjike në Kosovë është shumë interesant, sepse, ashtu si në Mal të Zi, ishte një levë dhe instrument kyç për dhunën dhe destabilizimin e fqinjëve të saj”, thotë historiani nga Beogradi Milivoj Beshlin për Danas. Duke komentuar sulmin e armatosur terrorist të serbëve në fshatin Banjskë ndaj policëve […]

E dhimbshme: Ky është 22-vjeçari që humbi jetën në vetaksident në Dragash

Një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm afër Dragashit i cili dyshohet se është vetaksidentuar me veturë. Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se në këtë vetaksident ka humbur jetën, Ensad Rizvani 22-vjeçar nga fshati Leshtan. Në anën tjetër, Policia ka njoftuar se deri të vetaksidenti dyshohet të ketë ardhur si pasojë e mosrespektimit […]

Krasniqi pas takimit me presidenten dhe shefin e AKI-së: Interesi nacional mbi të gjitha, Serbia t’i dorëzojë terroristët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka takuar sot Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu dhe Drejtorin e AKI-së, Petrit Ajeti. Gjatë këtij takimi, Kryetari Krasniqi i ka ofruar mbështetjen e plotë të gjitha institucioneve të sigurisë. Krasniqi ka thënë se për të dhe PDK-në, është krejtësisht e qartë se organizimi dhe […]

Lajçak takohet me komandantin e ardhshëm të KFOR-it, flasin për situatën në Kosovë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot është takuar me komandantin në ardhje të KFOR-it, Gjeneral Utulas. Lajçak përmes një shkrimi në Twitter, kanë thënë se gjatë takimit kanë ndarë pikëpamjet në situatën aktuale në Kosovë dhe rreth dialogut. “Kënaqësi të mirëpresim komandantin e ardhshëm të KFOR-it, Gjeneralmajor Ulutaş në zyrën time […]

Osmani falënderon partitë opozitare për qëndrim korrekt dhe përkrahje pas sulmit terrorist në veri

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka pritur në takime të ndara, kryetarët e partive kryesore opozitare, për të diskutuar lidhur me zhvillimet e fundit të sigurisë në vend. Në fillim të takimeve me Kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku, atë të PDK-së, z. Memli Krasniqi dhe të AAK-së, z. Ramush Haradinaj, mori pjesë, me ftesë të […]