BBC e Reuters raportojnë për vrasjen e rreshterit në veri: Serbia nuk e ka komentuar incidentin

0 minutes, 44 seconds Read

Mediat botërore kanë raportuar për ngjarjen tragjike në veri të vendit, ku mbet i vrarë një polic dhe një tjetër u plagos nga arma e zjarrit. Gjithashtu u lëndua edhe një tjetër pjesëtar i policisë.

Një polic ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat me armë zjarri në një zonë të Kosovës afër Serbisë, raporton BBC.

Tensionet janë rritur në Kosovë, pas përleshjeve të dhunshme pas zgjedhjeve të diskutueshme lokale në maj, vijon raportimi.

Bisedimet politike të ndërmjetësuara nga BE, të dizajnuara për të stabilizuar situatën, kanë ngecur, raporton BBC.

Serbia nuk e ka komentuar incidentin.

Edhe Reuters raporton se nuk ka asnjë reagim për incidentin nga zyrtarët serbë.

Reuters raporton se bisedimet mes Kosovës e Serbisë ngecën javën e kaluar./GazetaSinjali

Publikime te ngjashme