Njihuni me “arkitektin” e kundërofensivës ukrainase, burri që iu kundërvu dhe zmbrapsi rusët

Në kohën kur po zhvillohet kundërofensiva e ushtrisë ukrainase, trupat ruse kanë filluar të tërhiqen nga rajoni Kharkivit. Siç raporton Bild, personi përgjegjës për sulmin e ofensivës është kreu i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase, Valerii Zaluzhnyi, që organizoi mbrojtjen e Kievit në ditët e para të pushtimit rus në Ukrainë. Kush është Valerii […]