Haxhiu vazhdon me akuza për Gjykatat e Prokurorinë! Me dërgimin e Pantiqit në arrest shtepiaka këto institucione po inkurajojnë kriminelët (Video)

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Prokuroria Speciale dhe Gjykata Themelore të cilat kanë marrë vendim që të ndërrohet nga masa e paraburgimit për ish-policin, Dejan Pantiq, në arrest shtëpiak, po inkurajon kriminelët në veri të Kosovës. Haxhiu theksoi se Qeveria nuk ka gisht në këtë, dhe nuk duhet të drejtohet akuza në […]