Category: Shqiperi

1 2 3 4 85 20 / 843 POSTS
Detajet e tre takimeve të ditëve të fundit! Si e gënjeu hap pas hapi Basha, Berishën..

Detajet e tre takimeve të ditëve të fundit! Si e gënjeu hap pas hapi Basha, Berishën..

Përpara se Lulzim Basha të merrte vendimin personal, të beftë dhe të p [...]
Berisha: “Të hedhim në koshin e plehrave vendimin antistatutor të marr nga Basha”

Berisha: “Të hedhim në koshin e plehrave vendimin antistatutor të marr nga Basha”

Ish-kryeministri Sali Berisha iu ka bërë thirrje anëtarëve të Partisë [...]
U largua drejt SHBA kur ishte 7-vjeç, togerja shqiptare me mision në vendlindje

U largua drejt SHBA kur ishte 7-vjeç, togerja shqiptare me mision në vendlindje

Hatixhe Çollaku, togerja e parë shqiptare në ushtrinë amerikane do të [...]
Meta dekreton Edi Ramën si kryeministër

Meta dekreton Edi Ramën si kryeministër

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar emërimin e Edi Ramës si kryeministër [...]
Basha: Reagimi i Berishës, ma ka dyfishuar dhimbjen

Basha: Reagimi i Berishës, ma ka dyfishuar dhimbjen

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se sot i është dyfishuar dhimb [...]
Rama mbledh fletet që opozita grisi në momentin e votimit!

Rama mbledh fletet që opozita grisi në momentin e votimit!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në seancën e Kuvendit ku edhe po m [...]
Lindita Nikolli zgjidhet kryetare e Parlamentit të Shqipërisë

Lindita Nikolli zgjidhet kryetare e Parlamentit të Shqipërisë

Deputetetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë zgjedhur kryesuesen e tyre. [...]
Kosova e kaloi Shqipërinë për 1 milionshin e vaksinave

Kosova e kaloi Shqipërinë për 1 milionshin e vaksinave

Republika e Kosovës është treguar më efikase në procesin e shpërndarje [...]
1 2 3 4 85 20 / 843 POSTS