fbpx

Zyrtare: Ibrahimovic vazhdon edhe për një vit me Milanin

HomeSport

Zyrtare: Ibrahimovic vazhdon edhe për një vit me Milanin

Miani ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me Zlatan Ibrahimovicin për të rinovuar kontratën edhe për një vit.

Sulmuesi suedez kishte disa javë që ishte pa kontratë, duke arritur që të gjenin një gjuhë të përbashkët me Rossonerët për të vazhduar marrëveshjen.

Milani njoftoi se Ibra Kadabra do të jetë lojtar i tyre për një vit.

Sulmuesi suedez është shprehur shumë i lumtur me vazhdimin e kontratës dhe ka bërë të ditur që qëllimi i tij është çdo herë të fitojë.

Ibrahimovic ishte transferuar te Milani për herë të parë në vitin 2010 dhe për klubin ai ka bërë 85 paraqitje dhe ka shënuar 56 gola në të gjitha garat.

Në sezonin e kaluar luajti në 20 ndeshje dhe shënoi 11 gola në të gjitha garat. /Telegrafi/

COMMENTS

x