fbpx

‘Zjarri apokaliptik’ u drejtua drejt tokës pasi asteroidi ‘i rrezikshëm’ afrohet më shumë se hëna

HomeLifestyleShkencë

‘Zjarri apokaliptik’ u drejtua drejt tokës pasi asteroidi ‘i rrezikshëm’ afrohet më shumë se hëna

Asteroid 2011 ES4 do të kalojë nga planeti ynë më 1 shtator.

Një asteroid së shpejti do të afrohet me tokën, dhe një predikues po paralajmëron se mund të jetë një “zjarr apokaliptik” që profetizohet në Bibël, transmeton lajmi.net.

Asteroid 2011 ES4 pritet të kalojë nëpër planetin tonë më 1 shtator.

Vizitori shkëmbor, me madhësi mes 22m dhe 49m në diametër, do të fluturojë 0.00048 njësi astronomike larg (44.618 milje) nga toka, me një shpejtësi prej 18.2253 milje në orë.

Hëna është 238,855 milje larg tokës, kështu që 2011 ES4 do të kalojë në mënyrë të konsiderueshme më afër se hëna.

Ndërsa ES4 2011 nuk besohet se paraqet ndonjë rrezik real për jetën në tokë, Pastori Paul Begley është i bindur se asteroidi mund të parashikojë fundin e botës. /Lajmi.net/

COMMENTS

x