fbpx

Zbulohet emri i infermieres që rrahu të moshuarën në Pejë

HomeLajmeKosovë

Zbulohet emri i infermieres që rrahu të moshuarën në Pejë

Indeksonline ka mësuar emrin e infermieres që ka rrahur një të moshuar në mënyrë ç’njerëzore në Pejë.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se emri i të dyshuarës që shihet në video duke ushtruar dhunë ndaj të moshuarës është Aurona Pelaj.

E njëjta është nga fshati Novosellë e Pejës dhe ka disa muaj që punon aty. Pelaj është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Ngjarja ka ndodhur para pak ditësh në qendrën e të moshuarve “Orenda” në Pejë. Bashkë me Aurona Pelin është arrestuar edhe përgjegjësja e qendrës “Orenda”.

LEXO EDHE: