Ylli i finales, Gavi: Real Madrid 1-3 Barcelona, notat e lojtarëve

0 minutes, 37 seconds Read

Barcelona e ka mposhtur 3-1 Real Madridin për të fituar Superkupën e Spanjës.

Golat për Blaugranasit i shënuan Gavi, Robert Lewandowski dhe Pedri, ndërsa për Los Blancos realizoi Karim Benzema.

Barcelona ishte dukshëm skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.15, ndërsa Real Madridi u vlerësua me 6.57.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë finale ishte Gavi, që realizoi një herë dhe asistoi në dy të tjerë, duke marrë notën 9.1.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Dani Carvajal, që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave nga Sofascore:

Publikime te ngjashme