Connect with us

Lajme

WhatsApp më nuk do të punojë në afro 50 modele të telefonave – kontrolloni nëse telefoni juaj është në mesin e tyre

Published

on

Aplikacioni i njohur për shkëmbim mesazhesh dhe përmbajtje tjera multimediale WhatsApp, brenda dy muajve nuk do të punojë në disa modele të vjetra të telefonave të mençur.

Vlerësohet se dy milionë njerëz më nuk do të mund ta përdorin WhatsAppin. Pajisjet që ky aplikacion nuk do t’i përkrah ajo me versionin Android 4.0.4 apo më të vjetra, sikurse edhe modelet e iPhone që punojnë me iOS-9 apo me ndonjë version më të vjetër të këtij sistemi operativ, transmeton Telegrafi.

Më poshtë ju sjellim listën e plotë të telefonave që nuk do të përkrahen më nga WhatsApp:

Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core and Galaxy Ace 2.

LG: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimus L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, Enact , Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD and 4X HD i Optimus F3Q.

ZTE: Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 e Grand Memo.

Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S e Ascend D2.

Sony: Xperia Miro, Sony Xperia Neo L e Xperia Arc S.

Alcatel: One Touch Evo 7

Apple: iPhone SE, 6s e 6s Plus

Advertisement
Comments