Walker tregon se për atë që pa në Reçak kishte deklaruar pa u konsultuar me eprorët e tij

0 minutes, 29 seconds Read

Këtë vit janë bërë 24 vjet nga masakra e Reçakut në Kosovë.

Diplomati që dëshmoi dhe denoncoi i pari ndërkombëtarit këtë ngjarje shumë të rëndë ishte ambasadori William Walker, i cili asokohe ishte shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, shkruan tvklan.al, transmeton klankosova.tv.

Walker ka rrëfyer se nuk ka folur me asnjë nga eprorët e tij për ato që deklaroi në konferencën për shtyp pasi pa me sytë e tij masakrën në Reçak.

Walker tregoi edhe se cili ishte reagimi i Beogradit.

Publikime te ngjashme