Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd

HomeLajmeRajoni

Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruari se pret një vizitë të mirë të kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në Beograd, duke u shprehur se beson që është e mundur të ndërtohen marrëdhënie më të mira se më parë.

Në fillim të këtij muaji, Abazoviq e bëri të ditur vizitën e tij në Serbi më 29 qershor, shkruan Tanjug.

Vuçiq deklaroi sot se në Bruksel është parë se kur është në pyetje interesi gjeopolitik i BE-së, mund të merret statusi i kandidatit nga një shtet dhe se nuk është bërë asgjë në përgatitjen për anëtarësim të Serbisë.

COMMENTS

x