Connect with us

Kosovë

Vritet një kosovar në Gjermani

Publikuar

me

Mediat gjermane raportojnë se një qytetar me nënshtetësi kosovare është vrarë nga një gjerman për motive të ulëta.

Shtetasi kosovar ishte i moshës 31-vjeç dhe është dërguar në spital, por nga plagët e rënda ka ndërruar jetë.

Ish-partneri 29-vjeçar me kombësi gjermane, i partneres së kosovarit me kombësi gjermane, është arrestuar.

Krimi ka ndodhur në zonën e Auggener Weg. Sfondi i saktë i krimit është ende i paqartë, policia kriminale e Freiburgut ka nisur hetimet.

Nga hetimet e deritanishme të policisë kriminale të Freiburgut, rezultoi se i dyshuari 29-vjeçar, i shoqëruar nga një familjar, ditën e krimit ka shkuar në adresën e shtëpisë së ish-partneres së tij. Para pronës është zhvilluar një mosmarrëveshje, gjatë së cilës i dyshuari papritmas ka nxjerrë armën, ka qëlluar në drejtim të shoqëruesit të ish-partneres së tij dhe më pas është larguar./Albinfo

Reklama