fbpx

VIDEO spektakolare: Momenti kur luftëtarët ukrainas rrëzojnë helikopterin rus Mi-35M

HomeLajmeBota

VIDEO spektakolare: Momenti kur luftëtarët ukrainas rrëzojnë helikopterin rus Mi-35M

Mbrojtësit ukrainas rrëzuan një helikopter rus. Helikopteri rus po fluturonte në një lartësi shumë të ulët.

Mbrëmjen e 16 qershorit, shërbimi për shtyp i Forcave Tokësore të Forcave të Armatosura të Ukrainës publikoi informacione për rrëzimin e një helikopteri rus Mi-35M.

Mbrojtësit ukrainas publikuan gjithashtu një video të shkatërrimit spektakolar të helikopterit. Në video shihet se helikopteri rus po fluturonte në një lartësi mjaft të ulët.

Pasi ushtarët ukrainas goditen me raketë Mi-35M rus, ai fluturoi disa metra dhe u rrëzua në tokë.

Helikopteri u rrëzua në jug të Ukrainës, në rajonin Zaporizhia.

https://twitter.com/Militarylandnet/status/1537471750828699649?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1537471750828699649%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-39931969692124186526.ampproject.net%2F2206071918001%2Fframe.html

COMMENTS

x