fbpx
HomeLajmeBota

VIDEO/ Diktatori Lukashenko me Kallashnikov në dorë mbërrin në pallatin presidencial

Më herët gjatë ditës, dhjetëra mijëra njerëz marshuan në Minsk, ku kërkuan dorëheqjen e dikatorit bjelorus.

Diktatori Aleksandër Lukashenko të dielën mbërriti në pallatin presidencial në Minsk me një helikopter dhe u pa duke mbajtur një kallashnikov në duar, raportoi kanali Telegrafi Pul Pervogo, i cili lidhet me zyrën e shtypit të presidentit.

Kanali tha që Lukashenko mbërriti në pallatin presidencial dhe postoi një video ku presidenti po mbante në duar një kallashnikov, një mesazh direkt për protestuesit.

COMMENTS

x