Vetvritet biznesmeni i famshëm boshnjak, ja çfarë veproi me bizneset e tij para se të kryente këtë akt

0 minutes, 33 seconds Read

Një ngjarje tragjike është raportuar të dielën në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Biznesmeni i njohur në Bosnjë e Hercegovinë, Salko Xhananoviç, është vetëvrarë duke qëlluar veten në banesën e tij të dielën pasdite.

Siç njoftuan autoritetet boshnjake, vetëvrasja ka ndodhur në qytetin e Zenicës.

Xhananoviç ka qenë në një gjendje të rëndë shëndetësore si pasojë e një sëmundjeje nga e cila vuante prej kohësh dhe së fundi ai shiti gjithçka që kishte nga Hotel Zenica, Qendra Tregtare Xhananoviq dhe shumicën e aksioneve në kompaninë e tij, Bingo.

Ai ishte një nga biznesmenët më të suksesshëm të Bosnjës.

Publikime te ngjashme