Vetëvendosje rrëzon Rezolutën e opozitës për grevat

0 minutes, 18 seconds Read

Kuvendi i Kosovës ka nisur sot me seancën plenare.

Në rend dite ishte votimi i Rezolutës së propozuar nga PDK për Grevën e përgjithshme të sindikatave, shkruan lajmi.net.

Sidoqoftë, kjo Rezolutë u rrëzua nga partia në pushtet, Vetëvendosje e cila votoi kundër.

E njëjta mori 22 vota pro, 39 kundër dhe gjashtë abstenime.

Publikime te ngjashme