“Vetëm gjumi na ndanë”, si po kalojnë bashkë Hashim Thaçi, Rexhep Selimi dhe Kadri Veseli

HomeLajmeKosovë

“Vetëm gjumi na ndanë”, si po kalojnë bashkë Hashim Thaçi, Rexhep Selimi dhe Kadri Veseli

Njëherë shokë të luftës, pastaj kundërshtarë të mëdhenj politikë, tash në burg së bashku. Si po e kalojnë kohën së bashku ish-krerët e UÇK-së?

Kryetari i Preshevës, Shqipërim Arifi, i ka vizituar në Hagë ish-Presidentin Hashim Thaçi dhe dy ish-kryeparlamentarët Jakup Krasniqi dhe Kadri Veseli.

Në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin “Frontal” të T7, Arifi tregoi se me Veselin ka vizituar rreth dy orë.

Ajo që i ka bërë përshtypje Arifit është diçka që thotë se ia tregoi ish-kryeparlamentari Veseli. Sipas tij, ish-krerët e UCK-së, disa prej të cilëve i kishin ndarë rrugët në liri, kalojnë shumë mirë së bashku.

“Me shokë kalojmë shumë mirë, vetëm gjumi na ndanë. Darkojmë bashkë dhe e kalojmë kohën bashkë”, Arifi thotë se i ka treguar Veseli.

Selimi, ish-deputet i Lëvizjes Vetëvendosje nuk ka pasur raporte të mira me ish-Presidentin Thaci dhe akterët e tjerë të Partisë Demokratike të Kosovës.

Ndërsa Thaci kishte ndarë rrugët edhe me ish-kryeparlamentarin Jakup Krasniqi, i cili kishte themeluar partinë Nisma, me një komandant tjetër, Fatmir Limajn./Express

COMMENTS

x