Connect with us

Lajme

Vendos goli i Brojës, Shqipëria triumfon në “Elbasan Arena” ndaj Hungarisë

Published

on

Kombëtarja e Shqipërisë ka mposhtur atë të Hungarisë, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

“Kuq e Zinjtë” fituan me rezultat minimal 1 – 0, shkruan lajmi.net.Raste të mira kishin dy skuadrat gjatë tërë takimit, por që nuk u finalizuan deri në momentet e fundit.

I NGJAJSHËMVENDOS GOLI I BROJËS, SHQIPËRIA TRIUMFON NË “ELBASAN ARENA” NDAJ HUNGARISËPjesa e parë përfundoi siç nisi, sepse asnjëra skuadër nuk e gjeti rrugën drejtë golit.Një rast i dyshimtë ishte në pjesën e parë, kur arbitri nuk akordoi penallti pavarësisht që Bekim Balaj u faullua në zonën e 16-metërshit.

Ndërsa, Hungaria provoi disa herë përmes Szobozlai, goditjet e të cilit ndaleshin nga Etrit Berisha.Ishte i inkuadruari Armando Broja që pranoi një top dhe nga një distancë e largët arriti të realizoi (87′) – VIDEO.

Ky gol ishte i mjaftueshëm që Shqipëria të arkëtoi pikët e plota në “Elbasan Arena”.Pas kësaj fitore, Shqipëria renditët e dyta me 9 pikë në pesë takime, derisa Hungaria renditët e katërta me 7 pikë në po aq ndeshje./Lajmi.net

Advertisement
Comments