Connect with us

Lajme

Vedat Muriqi zgjidhet futbollisti më i mirë i vitit 2022 në Kosovë

Publikuar

me

Federata e Futbollit e Kosovës sot e ka mbajtur ceremoninë e ndarjes së çmimeve për ‘Laureatët e Vitit 2022’.
Aty janë ndarë disa çmime për vitin kalendarik 2022, gjithashtu është zgjedhur lojtari më i mirë në Kosovës.

Çmimi kryesor si “Futbollisti i Vitit” shkoi për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës dhe Mallorca, Vedat Muriqi.

Kjo ishte hera e dytë radhazi që prizrenasi dekorohet me këtë çmim./Lajmi.net

Reklama