Connect with us

Kosovë

Vdes ish-kryetari i BIK-ut dhe ish-ambasadori në Arabi Saudite, Rexhep Boja

Published

on

Rexhep Boja, ish – kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, sapo ka ndërruar jetë.

Bëhet e ditur se Boja ndërroi jetë si pasojë e një sulmi në zemër të para disa ditësh.

Boja ishte emëruar nga ish presidentja Atifete Jahjaga si ambasador i Kosovës në Arabi Saudite.

Advertisement
Comments