Connect with us

Kosovë

Vdes fëmija dyvjeçar në Pediatri, ishte i prekur me Covid19

Published

on

Fëmija dyvjeçar i cili ishte në gjendje të rëndë në Klinikën e Pediatrisë ka ndërruar jetë në pasditën e sotme.

Kështu merr vesh IndeksOnline përmes burimeve të saj në QKUK.

Para dy ditësh, si pasojë e Covid19 ka vdekur edhe një foshnje tri javëshe në Klinikën e Neonatologjisë në QKUK dhe në vikend ndërroi jetë 29 vjeçarja e cila ishte shtatzënë. Ndërkaq në 24 orët e fundit janë raportuar 28 viktima./IndeksOnline/

Advertisement
Comments