Vazhdon zbritja e çmimeve të karburanteve, sot 2 cent më lirë se dje

0 minutes, 32 seconds Read

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orët e fundit.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.62 euro për litër, i benzinës me 1.35 euro dhe i gazit me 0.75 euro, pra ka në rënie prej 2 cent për dizel dhe 1 cent në benzin, ndërsa ka mbetur i pandryshuar ai i gazit.

Këto çmime vlejnë për 48 orët e ardhshme

Çmimi i naftës në Kosovës në javët e fundit ka shënuar vlera rekorde, për t’u rritur dita-ditës.

Publikime te ngjashme