fbpx

Vazhdon sulmi kibernetik në Kosovë, cak Posta dhe Telekomi

HomeLajmeKosovë

Vazhdon sulmi kibernetik në Kosovë, cak Posta dhe Telekomi

Dyshohet se është ka ndodhur një sulm kibernetik në Postën dhe Telekomin e Kosovës.

Kjo është bërë e ditur përmes një e-maili dërguar mediave. Ky e-mail është i regjistruar në adresë të “Anonymos”.

“Mbyllim të gjithë rrjetin e Postës dhe Telekomit. WE ARE ANONYMOUS. WE ARE LEGION”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se sulme të ngjashme kishte edhe në disa institucione dhe biznese private në Kosovë.

x