fbpx

Vazhdon përhapja e Covidit, tre të vdekur dhe gati dy mijë raste të reja

HomeLajmeKosovë

Vazhdon përhapja e Covidit, tre të vdekur dhe gati dy mijë raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24-orëve kanë vdekur tre persona nga COVID-19. Në njoftimin e MSH-së thuhet se nga 4.786 testime, 1853 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, përcjell Ballkani.info. Njoftimi i plotë nga MSH-ja:

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24-orëve kanë vdekur tre persona nga COVID-19.

Në njoftimin e MSH-së thuhet se nga 4.786 testime, 1853 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, përcjell Ballkani.info.

Njoftimi i plotë nga MSH-ja:

COMMENTS

x