fbpx
HomeLajmeKosovë

Vazhdon numër i lartë i të vdekurve nga covid 19 në Kosovë, vetëm sot 13 të vdekur

Sot në Kosovë janë raportuar gjithashtu 13 të vdekur.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 471 mostra të marra nga ShSKUK, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren dhe laboratoret private, prej të cilëve rezultojnë 158 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 13 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”.

COMMENTS

x