Vazhdojnë lëkundjet e tërmetit në Shqipëri

0 minutes, 30 seconds Read

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë sërish në Shqipëri.

Magnituda ka qenë 3.3 e shkallës Richter.

Lëkundjet janë ndjerë në Shulbatër të qarkut Dibër.

Ky i fundit është pasur nga një tjetër tërmet të ndodhur para një ore në vend.

Ditën e djeshme “breshëri” tërmetesh kanë prekur vendin tonë kryesisht zonën e Klosit, Xibrës dhe Gurrës.

Nga lëkundjet e njëpasnjëshme ka pasur edhe të shkaktuara në 22 shtëpi të raportuara deri më tani në zonat që përmendëm më sipër./abcnews.al

Publikime te ngjashme