Connect with us

Kosovë

Vasfije Krasniqi dje u rrezikua seriozisht nga një plumb qorr: Qëlloi vetëm 25 centimetra larg meje

Published

on

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në twitter, ka treguar se si është rrezikuar seriozisht nga një plumb qorr gjatë natës së Vitit të Ri.

Day Travel
Krasniqi tha se një plumb qorr ka depërtuar përmes dritares dhe ka qëlluar vetëm 25 centimetra (10 inç) larg saj.

Deputetja tha se të gjuash një plumb qorr, nuk është kurrë e sigurt. Gjithashtu, Krasniqi bëri apel të mendohet për njerëzit që mund të vdesin nga plumbat qorr, ose eventualisht të lëndohen rëndë.

“Njerëz, nuk është kurrë e sigurt të gjuash një plumb qorr. Kjo ishte vetëm 10 inç (25 centimetra) larg nga vendi ku isha ulur mbrëmë në ora 12:21. Mendoni për njerëzit që mund t’i lëndoni jashtëzakonisht shumë, nëse veç nuk i vrisni duke e bërë këtë”, ka shkruar Krasniqi në twitter.

Advertisement
Comments