fbpx

Ushtarët rusë goditen me precizitet të paparë nga predhat që binin nga droni ukrainas (Video)

HomeLajmeBota

Ushtarët rusë goditen me precizitet të paparë nga predhat që binin nga droni ukrainas (Video)

Njësitë e profesionalizuara për drejtimin e dronëve pranë ushtrisë ukrainase, janë bërë makth për rusët.

Ata çdo ditë po arrijnë të neutralizojnë shumë njësi të rusëve, mjete ushtarake qofshin ato të lehta apo të rënda.

Me raste ata i godasin forcat pushtuese edhe kur janë jashtë mjeteve të tyre të blinduara. Një i tillë është dokumentuar së fundmi.

Derisa dhjetëra ushtarë të Moskës po fshiheshin brenda istikameve, një dron i vëzhgoi për pak çaste dhe më pas filloi t’i sulmojë.

Nga droni filluan të bien predha që me precizitet të paparë përfundonin pikërisht brenda istikameve – duke i goditur direkt ushtarët që fshiheshin.

Sipas Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë ukrainase, që të gjithë ushtarët rusë që ishin brenda istikameve janë vrarë.