fbpx

Ulen ndjeshëm temperaturat, mot me vranësia dhe reshje të shumta shiu në Shqipëri

HomeLajmeShqiperi

Ulen ndjeshëm temperaturat, mot me vranësia dhe reshje të shumta shiu në Shqipëri

Moti në Shqipëri parashikohet të jetë me vranësira, reshje shiu stuhi dhe rrebeshe kryesisht në veriperëndim në pjesën e parë të ditës deri pasdite.

Temperaturat minimale për këtë të shtunë do të luhaten 14-20 gradë Celsius në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë në rënie nga 20-23 gradë Celsius në veri dhe deri në 27-29 gradë në zonën e ulët e bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek, duke shkaktuar dallgëzim të forcës 5 -6 ballë.

x