Ukrainasit po i afrohen qendrës së Khersonit: Pamjet e publikuara, shikoni si i presin banorët

0 minutes, 52 seconds Read

Ka pasur raportime se ushtria ukrainase ka marrë nën kontroll fshatin Kiselevka, 15 kilometra në veriperëndim të Khersonit dhe afër aeroportit të rajonit Kherson.

Megjithatë, deri më tani, nuk ka asnjë konfirmim nëse bëhet fjalë për Kiselivka në rajonin e Mykolaiv apo rajonin Kherson.

Një video po shpërndahet në Twitter, ku shfaqen banorët që mirëpresin me gëzim ushtarët ukrainas.

https://twitter.com/NOELreports/status/1590691039706484736?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1590691039706484736%7Ctwgr%5E8505cb7aa54391788d2dd80bb69e82e0c85c8c79%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-5184511921224314674.ampproject.net%2F2210272257000%2Fframe.html

Pas lajmeve për avancimin drejt Kiselivka, korrespondenti i Guardian Peter Beaumont raporton se forcat ukrainase po mbyllen në Chornobaivka në periferi të Kherson pranë aeroportit.

https://twitter.com/Militarylandnet/status/1590688696185278464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1590688696185278464%7Ctwgr%5Eb129e9a268f624d0aa35a2baa80b3b265bcfe27e%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-5184511921224314674.ampproject.net%2F2210272257000%2Fframe.html

Publikime te ngjashme