fbpx

Ukraina pretendon se në luftë janë vrarë 40 mijë e 670 ushtarë rusë

HomeLajmeBota

Ukraina pretendon se në luftë janë vrarë 40 mijë e 670 ushtarë rusë

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës, më 24 shkurt.

Në deklarim pretendohet se 40 mijë e 670 trupa ruse janë vrarë dhe 3 mijë e 995 automjete të blinduara të personelit janë shkatërruar, shkruan Skynews.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë shkatërruar përfshijnë 190 helikopterë, 1759 tanke dhe 222 avionë.

Duhet të theksohet se Sky News nuk ka mundur të verifikojë në mënyrë të pavarur këto pretendime.

COMMENTS

x