fbpx

Ukraina pretendon se ka vrarë mbi 35 mijë ushtarë rusë në pesë muaj luftë

HomeBota

Ukraina pretendon se ka vrarë mbi 35 mijë ushtarë rusë në pesë muaj luftë

Autoritet ukrainase kanë njoftuar se ushtria ukrainase ka vrarë të paktën 35,750 ushtarë rusë që prej fillimit të luftës, 24 shkurt.

Sipas zyrtarëve ukrainas në 24 orët e fundit ushtria e tyre ka vrarë 150 trupa ruse.

Skynews raporton se shifrat e publikuara nga Ukraina për ushtarët rusë të vrarë kanë qenë vazhdimisht më të larta se shifrat e publikuara nga Rusia dhe agjencitë perëndimore./abcnews

COMMENTS

x