fbpx

Ukraina godet rëndë bazën e çeçenëve të Kadyrovit (Video)

HomeLajmeBota

Ukraina godet rëndë bazën e çeçenëve të Kadyrovit (Video)

Më 20 shtator, forcat e armatosura të Ukrainës shkatërruan postin komandues të pushtimit në Svatove, rajoni i Luhansk, sipas informacioneve paraprake, çeçenë ishin atje.

“Sipas informacioneve paraprake, 250 rusë dhe çeçenë u vranë nga sulmi ukrainas.

Në rrjete sociale janë publikuar video të çeçenëve të vrarë plagosur.

x