fbpx

U ndëshkua me karton të kuq, Neymar tregon pse e goditi kundërshtarin VIDEO

HomeSportSporti ndërkombëtar

U ndëshkua me karton të kuq, Neymar tregon pse e goditi kundërshtarin VIDEO

Me shumë tensione përfundoi derbi francez mes PSG’së dhe Marseille.

Skuadra mysafire, Marseille fitoi ndeshjen me rezultatin minimal 0:1.

Në fund, lojtarët i kaploi nervoza dhe filluan të godasin njëri-tjetrin.

Neymar, ylli i futbollit botëror goditi kundërshtarin e tij, Gonzalez dhe theksoi se këtë e ka bërë për shkak të sjelljeve raciste nga kundërshtari.

Neymar u përjashtua për shkak se e goditi Aalvaro Gonzalez në pjesën e pasme të kokës.Një TV spanjoll ka kapur atë që teksa largohet thotë: “Ai ishte shumë racist, kjo ishte arsyeja pse e godita”, i tha Neymar gjyqtarit të katërt.

COMMENTS