‘Trondit’ trajneri i Al Nassr gjatë konferencës për shtyp: “Cristiano? Doja të sillja Messin të parin”

1 minute, 4 seconds Read

Rudi Garcia, trajneri i ri i Cristiano Ronaldos në Al Nassr, bëri shaka në një konferencë shtypi me mundësinë e sjelljes së Leo Messit, në klubin arab.

“Së pari doja të sillja Messin nga Doha”,- tha trajneri me shaka. Ditët e fundit, pas nënshkrimit të Ronaldos, doli në pah se një klub saudit miliarder ka ambicien për të hedhur yje të mëdhenj në skenën botërore dhe mbiemri që do të lidhet është ai i Sergio Ramos.

Pas njoftimit për nënshkrimin e Cristiano Ronaldos në ditën e fundit të vitit, klubi saudit e ka bindur portugezin me një kontratë astronomike që sipas mediave të ndryshme arrin në 200 milionë euro për dy sezone e gjysmë, deri në vitin 2025.

Por trajneri i tij është shfaqur edhe si një tifoz i pakushtëzuar i Leo Messit deri në atë pikë sa të sigurojë, në një, se ai vetë do të kishte shkuar në Katar për të kërkuar futbollistin argjentinas.

“Unë u përpoqa ta sjell Messin direkt nga Doha”,- u përgjigj ai në një konferencë për shtyp kur u mor në pyetje për mundësinë e nënshkrimit të Cristiano Ronaldos për sauditët. /i.m /abcnews.al

Publikime te ngjashme