fbpx
HomeLajmeBota

Trazirë në Suedi pas djegies së Kuranit nga aktivistët e ekstremit të djathtë

Protestan eskaluan pas djegies së një Kurani të premten pasdite, pranë një lagjeje kryesisht me migrantë në Malmo, që u krye nga aktivistë të ekstremit të djathtë dhe u filmua dhe postua në internet.

Aktivistët e ekstremit të djathtë dogjën një Kuran në qytetin jugor suedez të Malmos, duke shkaktuar protesta dhe trazirë pasi më shumë se 300 njerëz u mblodhën për të protestuar.

Protestuesit ndozën zjarre dhe hodhën objekte ndaj policisë dhe shërbimeve të shpëtimit të premten mbrëma.

https://twitter.com/zyQAs0Xfl40taD/status/1299444609089765376

https://twitter.com/zyQAs0Xfl40taD/status/1299444609089765376

COMMENTS

x