Tragjedia në Zvicër, tre persona të vdekur pas një aksidenti trafiku

HomeLajmeKosovë

Tragjedia në Zvicër, tre persona të vdekur pas një aksidenti trafiku

Pasditen e së shtunës ka ndodhur një aksident trafiku mes dy motoçikletave në Berninastrasse në Pontresina. Policia kantonale e Graubünden është në kërkim të dëshmitarëve.

Pak pas orës 15:00 të ditës së djeshme, qendra e kontrollit të operacioneve policore të kantonit Graubünden mori një raport për një aksident të rëndë trafiku. Për arsye të paqarta ende ka ndodhur një përplasje mes dy motoçikletave në Berninastrasse H29 pranë Bernina Suot, njofton policia.

Të tre të përfshirët kanë pësuar lëndime vdekjeprurëse.

Kushdo që mund të ofrojë informacione përkatëse në lidhje me këtë aksident trafiku, ju lutemi të kontaktojë bazën e policisë Oberengadin/Bergell, në numrin e telefonit 081 257 76 80. Së bashku me prokurorinë publike të Graubünden, policia kantonale e Graubünden po heton rrjedhën e saktë të aksidentit, shkruan albinfo.ch.

Rruga duhej të mbyllej plotësisht për rreth pesë orë gjatë punës së shpëtimit dhe rikuperimit. Operacionet hekurudhore të Hekurudhës Rhaetian gjithashtu duhej të ndaleshin për rreth katër orë.

COMMENTS

x