Tjetër senzacion në Botëror, Japonia e mund me përmbysje Gjermaninë

1 minute, 14 seconds Read

Argjentina nuk është e vetmje në trishtim; një ditë pas i është bashkuar Gjermania, pasi kampionët e 2014-ës janë mundur më përmbysje nga Japonia. Rezultati i njëjtë si në Argjentinë-Arabi Saudite, 1-2.

Gjermanët kryesonin deri 15 minuta para fundit të takimit, kur më pas erdhi përmbysja e madhe.

Për ta shikuar videon përdorni VPN!

Gjermanët kaluan në avantazh me golin e mesfushorit të Manchester City-t, Ilkay Gundogan, i cili ishte i saktë nga pika e bardhë në minutën e 33-të. Pra, edhe në këtë rast si lloji i avantazhit të Argjentinës, nga pika e bardhë ku shënoi Messi.

Golin e barazimit për Japoninë e solli Ritsu Doan, në minutën e 75-të, me një gjuatje brenda zonës.

Për një kthesë të plotë dhe euforinë e tifozëve japonezë, në minutën e 83-të shënoi Takuma Asana.

Gjermanët sulmuan në fund të ndeshjes, patën rastet e tyre, por rezultati nuk ndryshoi.

https://twitter.com/nooraldeen963/status/1595429876315586561?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1595429876315586561%7Ctwgr%5E3ba0c71b48b32857b42c87de85aa30cacda34d36%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fd-3290435372292211272.ampproject.net%2F2211042305000%2Fframe.html

Publikime te ngjashme