fbpx
HomeTech

The Guardian radhit dhjetë lojërat më të mirë në botë për t’u luajtur

Mediumi prestigjioz britanik ka përzgjedhur nga industria e lojërave dhjetë prej lojërave më të famshme, të cilat i rekomandojnë për t’i luajtur.

Në mesin e tyre përfshihet Grand Theft Auto V, Assassin’s Creed Odyssey, si dhe Red Dead Redemption 2, ku dy të parat luhen edhe nga adhuruesit e lojërave në Kosovë, transmeton lajmi.net.

Disa prej tyre mund të luhen në konzola të lojërave, sikurse është PlayStation 4, e disa edhe në kompjuterë personal.

Ndiqeni listën e plotë të The Guardian:

1.The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Nintendo Switch

2. The Witcher 3: Wild Hunt – PC dhe konzola

3. Red Dead Redemption 2 – PC dhe konzola

4. Ghost of Tsushima – PlayStation 4

5. Assassin’s Creed Odyssey – PC dhe konzola

6. The Elder Scrolls V: Skyrim – PC dhe konzola

7. Kingdom Come: Deliverance – PC dhe konzola

8. No Man’s Sky – PC dhe konzola

9. Divinity: Original Sin II – PC dhe konzola

10. Grand Theft Auto V – PC dhe konzola

COMMENTS

x