fbpx

Tërmkolli për Vjosa Osmanin: Është bërë si zëdhënëse e Vetëvendosjes

HomeLajmeKosovë

Tërmkolli për Vjosa Osmanin: Është bërë si zëdhënëse e Vetëvendosjes

Melihate Tërmkolli ka komentuar shkarkimin nga pozita e nënkryetares së LDK-së, Vjosa Osmani duke thënë se Osmani dëmtoi partinë me qëndrime si të ishte zëdhënëse e Vetëvendosjes.

“Aq sa e dëmtoi Vjosa LDK-në dhe po e dëmton edhe më tutje me sjelljet dhe veprimet e saj politike si zëdhënëse e Vetëvendosjes dhe në shërbim të VV-së, po të ishte në shërbim të shtetit në rregull edhe mos ta dëgjonte LDK-në, por me u bë në shërbim të një ideologjie dhe një partie tjetër mendoj që nuk është shumë e mirë, ky pozicion që ka marrë Vjosa”, ka thënë Tërmkolli për Front Online.

COMMENTS