Connect with us

Rajoni

Tërmet në Serbi, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

Published

on

Një tërmet prej 4.0 shkallë të Rihterit ka goditur para pak minutash Serbinë.

Sipas Qendrës Evropiane për Monitorimin e Tërmeteve, epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 43 kilometra larg Mitrovicës dhe 13 kilometra larg Novi Pazarit.

Thellësia e të njëjtit ka qenë 2 kilometra.

Advertisement
Comments