Temperatura në Velipojë shkon në 20 gradë, qytetarët ua mësyjnë plazheve (Video)

0 minutes, 26 seconds Read

Për shkak të temperaturave të pazakonta në këto ditë janari, disa qytetarë të Shkodrës ua kanë mësyrë plazheve.

Ditë e pazakontë me temperatura të larta (15 janar) në bregdetin e Adriatikut, ndërsa qindra qytetarë i janë drejtuar plazheve.

Në mesditë, në plazhin e Velipojës temperatura arriti në rreth 20 gradë.

Dy javët e para të janarit janë shoqëruar nga moti me diell dhe temperatura të pazakonta për këtë periudhë, por sinoptikanët paralajmërojnë reshje gjatë ditëve në vazhdim./VOA

Publikime te ngjashme