Connect with us

Kosovë

Të shtëna me armë në Gjilan, arrestohen një përson

Publikuar

me

Një 67-vjeçar është arrestuar ditën e diele, pasi dyshohet të ketë gjuajtur me armë zjarri.

Policia e Kosovës përmes një komunikate ka bërë të ditur se ka dëgjuar të shtëna në një fshat të komunës së Gjilanit dhe ka marrë hapa konkretë.

Fillimisht, thuhet që policia lokalizoi vendin e ngjarjes, ndërsa hetimi vijoi me një 67-vjeçar të arrestuar.

Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, Stacioni Policor Gjilan me datën 25/12/2022 ka pranuar një informatë se në një fshat të Gjilanit janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Patrulla policore ka arritur që të lokalizoj vendin e ngjarjes, ka takuar të dyshuarin Kosovar I.H. (1955)“, shkruan ndër të tjerash në komunikatë.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë:

 

Reklama