Tanket e Putinit shkatërrohen nga artileria amerikane në Ukrainë (Video)

HomeLajmeBota

Tanket e Putinit shkatërrohen nga artileria amerikane në Ukrainë (Video)

jë sulm i madh rus në Ukrainën lindore u pengua dje kur parashutistët ukrainas u zunë pritë ndaj tankeve ruse dhe shkatërruan të paktën gjashtë prej tyre në një sulm të vetëm.

Parashutistët ukrainas i dhanë një goditje shkatërruese tankëve të kriminelit Vladimir Putin, ndërsa pamjet e reja tregojnë momentin kur gjashtë tanke ruse hidhen në erë në një pritë të premten. Sulmi brutal filmua dhe u publikua nga Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Tanket ruse u goditën nga artileria amerikane M777. UA Weapons, e cila monitoron fushatën ushtarake në Ukrainë, njoftoi në një postim në Twitter se gjashtë tanke T-72B ose u dëmtuan ose u braktisën pas sulmit.

COMMENTS

x