fbpx

Talat Xhaferi pritet nga Zelensky në Ukrainë: Luftëtarët e ndan edhe bukën me ne

HomeLajmeMaqedoni e veriut

Talat Xhaferi pritet nga Zelensky në Ukrainë: Luftëtarët e ndan edhe bukën me ne

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, i ka ngushëlluar familjet e viktimave në Ukrainë.

Xhaferi bëhet politikani i parë që po e viziton Ukrainën.

Ai i falënderoj ushtarët ukrainas që ia mundësuan atij të udhëtojnë lirshëm në këtë vend.

“Ngushëllimi im i sinqertë dhe shumë i thellë ndaj fëmijëve, prindërve, grave dhe burrave që i humbën më të afërmit. Për nder të jetëve të humbura, obligohemi që t’ju dëgjojmë me kujdes dhe t’ju ndihmojmë që sërish të ndërtoni të rrënuarën. Falënderim ndaj të gjithë luftëtarëve për liri në Ukrainë, që në kushte lufte na mundësuan të udhëtojmë të sigurt në Ukrainë dhe që e ndajnë bukën me ne”.

COMMENTS