Takimi pas afër dy vjetësh| Prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi, duke hyrë në Qendrën e Paraburgimit në Hagë

HomeLajmeKosovë

Takimi pas afër dy vjetësh| Prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi, duke hyrë në Qendrën e Paraburgimit në Hagë

Prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi, pas gati dy vitesh sot kanë filluar vizitën tek djali i tyre.

Në video shihen Haxhi dhe Hyrë Thaçi duke hyrë në Qendrën e Paraburgimit në Hagë, shkruan Demokracia.com

Pas gati dy vitesh, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është vizituar në Hagë nga prindërit e tij, pasi që nga ajo periudhë po mbahet në paraburgim nën akuzat për krime lufte.

Ata do të qëndrojnë në qendrën e paraburgimit  deri në ora 16:00.

Dëshirën për ta takuar të birin, e kishin theksuar edhe gjatë vizitës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në familjen e tyre në Burojë të Skenderajt.

COMMENTS

x