fbpx
HomeLajmeKosovë

Syla: Nga sot nuk ka maska

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve Shëndetësorë, Blerim Syla, ka thënë se që nga dita e sotme nuk ka maska për punëtorë shëndetësorë.

Me anë të një postimi në Facebook, Syla ka kritikuar edhe Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, që sipas tij nuk e ka nënshkruar Ligjin e Pagave, ndonëse i njëjti është cilësuar si antikushtetues.

Statusi i plotë pa ndërhyrje:

Nga sot nuk ka maska

O politika o punetoret shendetesore vendosni vet Ju.

I nderuar President ku je….

Je i njejti qe nuk e nenshkruve ligjin e pagave ku mire apo keq Punetoret shendetesor sa do pak e marrnin vendin e merituar e Ti nuk deshe.Faleminderit

Tani Presidenti im te thirra mos e nenshkruaj rishikimin e bugjetit se nuk na ndegjuat…..Ok bej si te duash……

Maskat po biejn ….Nuk e di Ju e dini por po qaj e po qesh Me Ju…

As qe me shkon ndermend Te ju faktorizoj dhe a e dini pse nuk e meritoni…

Ne fund nje pyetje me te madhe :PSE E URRENI SHENDETSINE.Ndoshta kompleksi juan.

COMMENTS