Connect with us

Kosovë

Sveçla lajmron për shkatërrimin edhe të një laboratort tjetër të drogës në Leposaviq – konfiskohen pajisje me vlerë 250 mijë euro

Published

on

Policia e Kosovës sot ka shkatërruar një laborator për përpunimin e substancave narkotike në Leshak të Leposaviqit.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, përmes një postimi në Facebook.

Ai tha se laboratori ka pasur të montuara dhe të gatshme për përdorim të gjitha pajisjet e përpunimit të substancave narkotike. Vlera e pajisjeve të konfiskuara bërin të ditur se është rreth 250 mijë euro.

Postimi i plotë:

Advertisement
Comments