Superkompjuteri shpall fituesin e supersfidës Real Madrid-Liverpool

0 minutes, 39 seconds Read

Nesër do të zhvillohet ndeshja e kthimit mes Madridit dhe Liverpoolit në kuadër të 1/8 finaleve të Champions League. Skuadra e Carlo Ancelottit do të presë në Santiago Bernabeu djemtë e Jurgen Klopp.

Takimi i parë i skuadrave përfundoi me një fitore spektakolare të Real Madridit (2:5) në Anfield. Golave ​​të Darvin Nunez dhe Mohamed Salah iu përgjigjën Vinicius, Eder Militao dhe Karim Benzema.

Superkompjuteri i projektit FiveThirtyEight e konsideron Real Madridin favorit të përballjes. Shanset e skuadrës së Ancelottit për të fituar vlerësohen në 47%, dhe për një barazim në 23% ndrsa fitojra e Liverpool 29%.

Por një tjetër superkompjuter SuperJohn parashikon fitoren e britanikëve me rezultat 1:2. Pas një disfate ofensive, skuadra e Jurgen Klopp do të dëshirojë qartë të hakmerret.

Publikime te ngjashme